Rozrywka
Poznaj szczegóły - Skontaktuj się z nami - Przeczytaj więcej - Zobacz pełen opis tutaj - Otwórz link - Zarejestruj się - Kliknij, aby otworzyć - Dołącz teraz - Dowiedz się więcej - Kliknij, aby zobaczyć więcej
Dobre górskie buty
To, jakie buty zabrać na urlop, jest chyba odwiecznym wprost dylematem każdego wyjazdu. Gdy natomiast wyjeżdżamy w góry, dylemat ten przybiera na sile w sposób szczególny. Bo przecież buty muszą być wygodne, w miarę lekkie, stabilne, nieprzemakalne, przewiewne, perfekcyjnie dopasowane do nogi. Najlepiej też, żeby były rozchodzone – nie ma chyba nic gorszego niż odciski od nowych, nierozchodzonych butów. Taka „przypadłość” skutecznie może uprzykrzyć dalszy pobyt, a w skrajnych przypadkach – doprowadzić nawet do rezygnacji z kolejnych wędrówek. Nie ma chyba zatem sensu porywanie się z motyką na słońce i inwestowanie w nowe buty dzień przed wyjazdem. Najlepsze są te stare, rozchodzone. Jeśli jednak nie mamy takich i zakupy okażą się niezbędne, warto nie tylko pomyśleć o nich, ale też dokonać ich na tyle wcześnie, aby zdążyć jeszcze w nowym nabytku pochodzić i przyzwyczaić do niego stopy. Zapomnieć też trzeba o sandałach, nawet tych sportowych – owszem, może i chłodniej w nich, ale chyba nie idziemy na szlak po to, żeby co kawałek zatrzymywać się i pozbywać drobnych kamyków dostających się za paski butów. Są także mało stabilne i o skręcenie kostki czy inne uszkodzenia nie trudno. Trzeba zatem koniecznie przemyśleć kwestię obuwia, żeby później z tego powodu nie mieć żadnych kłopotów.
Lipiec 3rd, 2013 Zwiedzanie Komentowanie nie jest możliwe
Zimą na narty
Zimowy wyjazd w góry na narty to nadal jedna z bardzo popularnych form spędzania urlopu. Sport ten coraz bardziej się upowszechnia i obecnie już nawet małe dzieci zaczynają uczyć się jeździć. Nie sposób jednak nabyć właściwych umiejętności na miejskich sztucznych stokach, stąd też opcja wyjazdu i szusowania w „warunkach naturalnych” jak najbardziej wskazana. Często na takie „wypady” wybiera się Zakopane. Czynników przemawiających „za” jest pewnie wiele – przywołać wystarczy chociażby renomę, jaką wyrobiły temu miejscu turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich, czy też samą jakość stoków. Poza tym taki wypad będzie na pewno atrakcyjny nie tylko przez samą możliwość szusowania, ale też ze względu na różne inne atrakcje. Jakież? A chociażby możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc związanych tak z polską, jak i z zakopiańską kulturą, sztuką i tradycją. Ponadto zima to czas kuligów, lepienia bałwana, rzucania się śnieżkami. No i też okres umożliwiający przyjrzenie się górom ośnieżonym i po części – niemożliwym do zdobycia. Wszystko to nie może jednak spowodować, że zapomnimy o rzeczach najważniejszych, czyli odpowiednim narciarskim ekwipunku. Jego odpowiednie dobranie i właściwe skompletowanie powinno stanowić podstawowy punk przygotowań do wyjazdu, którego pominąć nie można.
Lipiec 3rd, 2013 Zwiedzanie Komentowanie nie jest możliwe
Informacje o Zakopanem
Wyjeżdżając gdziekolwiek, na ogół chcemy dowiedzieć się o danym miejscu jak najwięcej. Nie inaczej jest również w przypadku Zakopanego. Decydując się na wyjazd właśnie tam, nie bazujemy przecież tylko na opisie miejsca znanym nam z opowiadań, ale chcemy poszukać wiadomości dodatkowych, chociażby o tym, dokąd warto pójść, jaki lokal wybrać, żeby dobrze zjeść, które szlaki górskie są najbardziej polecane i dokąd nas doprowadzą, jak najłatwiej dojechać, gdzie są dobre miejsca noclegowe. Kiedyś w pierwszej kolejności sięgnęlibyśmy po standardowy, drukowany przewodnik. Dziś – najpierw udajemy się w stronę komputera, by poprzeglądać strony internetowe i z nich wybrać potrzebne informacje. A w sieci jest tego naprawdę dużo: od „firmowych” stron miasta, przez strony typowo turystyczne, wyszukiwarki noclegów, po blogi i różnego typu fora. Szukając jednak w ten sposób, trzeba nauczyć się selekcji i brać poprawkę na to, że na przykład komentarze zamieszczane na forach są opiniami w zupełności subiektywnymi i mogą mieć mało wspólnego ze stanem faktycznym. Najbardziej wartościowym źródłem jest chyba nadal klasyczny przewodnik – pod warunkiem tego oczywiście, że został rzetelnie przygotowany i dobrze pomyślany. No i, co najważniejsze, wystarczy zapakować go do plecaka, aby zawsze był pod ręką.
Lipiec 3rd, 2013 Zwiedzanie Komentowanie nie jest możliwe